Wykład skierowany jest do uczniów i uczennic szkół średnich, studentek i studentów, doktorantek i doktorantów oraz wszystkich osób zainteresowanych tym, jak zmienia się klimat i co to oznacza dla przyszłości naszego środowiska i nas samych.
To doskonała okazja, by nie tylko posłuchać inspirującego wykładu, ale również zapoznać się z ofertą kierunków studiów, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata – od zmian klimatycznych po rozwój nowoczesnych technologii w biologii i medycynie.
Program wydarzenia:
- 12:15-13:30 – wykład i dyskusja
- 13:30-13:45 – prezentacja oferty dydaktycznej WBiOŚ
Przybliżymy uczestniczkom i uczestnikom kierunki takie jak: biologia, biotechnologia, mikrobiologia, biologia kryminalistyczna, ochrona środowiska, eko miasto oraz nowy, interdyscyplinarny kierunek inżynierski –biologia i biomedycyna cyfrowa. - 13:45-14:00 – czas na dodatkowe pytania: spotkanie z osobami reprezentującymi Wydział
To okazja do rozmowy, zadania pytań i uzyskania informacji z pierwszej ręki o możliwościach studiowania w przyjaznym, nowoczesnym i aktywnym środowisku akademickim.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wydarzenie jest częścią obchodów Światowego Dnia Ziemi i odbędzie się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ (aula D-W13, ul. Banacha Pomorska 141/1431/3).
Prof. dr hab. Joanna Wibig ukończyła fizykę (specjalność fizyka atmosfery) na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie kieruje Zakładem Meteorologii i Klimatologii na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W 2009 uzyskała tytuł profesora Nauk o Ziemi. Jej zainteresowania naukowe obejmują współczesne zmiany klimatu – ich detekcję i atrybucję czynników zmian, wpływ cyrkulacji atmosferycznej na przebieg pogody na obszarze Europy, projekcje klimatyczne na XXI wiek dla Europy Środkowej na podstawie symulacji regionalnych modeli klimatu oraz ekstremalne zdarzenia pogodowe w przeszłości i ich projekcje na XXI w. Koordynowała realizacją ponad 10 grantów naukowych finansowanych przez KBN, MNiSW oraz NCN i jednego w ramach 6 Programu Ramowego EU. Była recenzentem kilku raportów IPCC (Międzyrządowego Panelu ds. zmian klimatu). Jej dorobek obejmuje blisko 150 publikacji, według Web of Science, jej publikacje były cytowane ponad 1700-krotnie (indeks Hirscha 18). Jest członkiem Komitetu Nauk Geograficznych PAN i Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego przy Prezydium PAN.
Redakcja: Kacper Szczepaniak, Kamila Knol-Michałowska, Centrum Promocji, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ