60 lat historii, nauki i wspólnych osiągnięć – świętujmy razem jubileusz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego! 

Rok 2025 jest dla nas rokiem wyjątkowym – Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny świętuje swoje 60-lecie! To sześć dekad pełnych pasji, wyzwań, naukowych odkryć i dynamicznego rozwoju. Od momentu powołania w 1965 roku, nasz Wydział stał się jednym z kluczowych ośrodków nauk ekonomicznych i społecznych w Polsce, kształcąc tysiące specjalistów, którzy przyczynili się do budowy lepszej przyszłości. 

Nasza społeczność, złożona ze studentów, pracowników i absolwentów, od lat odgrywa istotną rolę w kształtowaniu wiedzy i życia społeczno-ekonomicznego. Przez te lata razem budowaliśmy tradycję otwartości na innowacje, zaangażowania w rozwój nauki oraz współpracy z instytucjami i przedsiębiorstwami z całego świata. 

Z tej wyjątkowej okazji pragniemy zaprosić wszystkich – studentów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków Wydziału – do wspólnego świętowania jubileuszu. W ciągu 2025 roku zaprosimy Państwa na szereg wydarzeń, które będą okazją do spotkań, wspomnień oraz spojrzenia w przyszłość. W programie znajdą się między innymi: 

  • Konferencje naukowe i debaty z udziałem wybitnych ekspertów;
  • Wycieczki historyczne po EkSocu;
  • Warsztaty i spotkania networkingowe dla studentów i absolwentów; 
  • Jubileuszowy piknik Hello EkSoc;
  • Wystawy, prezentacje oraz publikacje podsumowujące naszą bogatą historię. 

60 lat to czas, który skłania do refleksji, ale i motywuje nas do dalszego działania. Wierzymy, że wspólne świętowanie tego jubileuszu będzie inspiracją do kolejnych osiągnięć i okazją do przypomnienia, jak ważną rolę pełni nasz Wydział – zarówno w nauce, jak i w życiu społecznym. 


60 lat Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego to doniosły jubileusz. W tym czasie Wydział wykształcił tysiące absolwentek i absolwentów, z których wiele osób odgrywało lub odgrywa ważne role w gospodarce i życiu społecznym w Polsce i poza Polską. Setki naszych absolwentów i absolwentek pełni dziś ważne funkcje w bankowości, zarządach dużych przedsiębiorstw, organizacjach międzynarodowych, ale też w życiu politycznym, dyplomacji, w samorządach terytorialnych i licznych organizacjach pozarządowych. Wiele i wielu z nas odnosi sukcesy medialne. Jeszcze więcej osób z sukcesem prowadzi z sukcesem swoje małe biznesy, wspierając nasze studentki i studentów w otwieraniu ich start-upów. Ze wszystkimi staramy się nie tracić relacji licząc na to, że EkSoc potrafi współtworzyć realną wspólnotę celów i relacji – gospodarczych, społecznych, ale i tych codziennych, przyjacielskich. 

Dziś z dumą możemy mówić, że jesteśmy częścią Uniwersytetu Łódzkiego, która najaktywniej angażuje się w życie społeczno-gospodarcze miasta, regionu i Polski. Dziś naszą misją wciąż jest czynne kreowanie procesów społecznych poprzez tworzenie i rozpowszechnianie wiedzy – w równym stopniu wśród studentów (poprzez tworzenie atrakcyjnej oferty i przestrzeni do studiowania), pracowników (poprzez dążenie do rzetelności naukowej i profesjonalizację ich badań) oraz wszystkich instytucji, osób i partnerów z naszego otoczenia.

prof. Mariusz Sokołowicz - Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

HARMONOGRAM WYDARZEŃ ROKU JUBILEUSZOWEGO

 

 

W imieniu Instytutu Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Ekonomia po łódzku”.  

rencja „Ekonomia po łódzku” jest częścią obchodów 60-lecia Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Celem konferencji jest prezentacja aktualnych wyników badań obejmujących szeroko rozumianą problematykę makro- i mikroekonomiczną oraz aspekty międzynarodowe. Jest to konferencja o charakterze ogólnopolskim i otwartym. Stanowi ona kontynuację organizowanych od blisko ćwierć wieku konferencji Instytutu Ekonomii. W wydarzeniu wezmą udział akademicy, młodzi naukowcy, studenci, eksperci i praktycy. Językiem konferencji będzie język polski.  

W ramach konferencji zorganizowane zostaną również sesje dla młodych naukowców (pracowników, doktorantów, studentów). Najlepsze referaty oraz plakaty przedstawione na konferencji przez młodych naukowców zostaną wyróżnione. Prosimy o przekazanie informacji o konferencji Państwa doktorantom i studentom.   

Konferencja odbędzie się 8-9 maja 2025 roku.   

Miejsce:  

  • I dzień konferencji to Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UŁ Rogowska, ul. Rogowska 26, Łódź.  
  • II dzień konferencji to Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. POW 3/5, Aula C-140.  

Opłata konferencyjna dla pracowników Instytutu Ekonomii wynosi 250 zł i pokrywa koszty uczestnictwa w dwudniowej konferencji w tym koszty posiłków (przerwy kawowe, lunch i grill pierwszego dnia oraz przerwa kawowa drugiego dnia konferencji).    

Termin zgłoszeń na konferencję upływa 1 marca 2025 roku. Zgłoszenia uczestnictwa wraz z abstraktem prosimy kierować poprzez Formularz

Termin kwalifikacji zgłoszeń przez Komitet Naukowy konferencji to 15 marca 2025 roku. Termin wniesienia opłaty i przesłania potwierdzenia wpłaty upływa 1 kwietnia 2025 roku.  Wszystkie informacje oraz ramowy program konferencji znajdują się na stronie: https://www.ekonomia.uni.lodz.pl/konferencja-2025

Chcielibyśmy, aby to wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji wyników badań naukowych, ale również do integracji wszystkich Pracowników naszego Instytutu.   

Do zobaczenia na Konferencji! 

W imieniu Katedry Bankowości Centralnej i Pośrednictwa Finansowego Uniwersytetu Łódzkiego, Katedry Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Studenckiej Kliniki Finansów mam przyjemność zaprosić na:

IX KONFERENCJĘ NAUKOWĄ OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO NA RYNKU FINANSOWYM (PROTECTION AND SECURITY IN THE FINANCIAL MARKET)

Konferencja odbędzie się 22 maja 2025 r. w trybie hybrydowym (stacjonarnie i zdalnie). 

Więcej informacji

W imieniu organizatorów prof. Pawła Gajewskiego i dr. Victora Bystrova zapraszamy na warsztaty skierowane do młodych ekonomistów, które odbędą się na naszym Wydziale w dniach 30.06.-01.07.2025 r. w ramach obchodów 60-lecia Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Więcej informacji w załączonym pliku.