Celem działania, które UŁ realizuje we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, będzie wsparcie badaczy w organizacji spacerów po Łodzi z wykorzystaniem aplikacji mobilnych stworzonej dla osób z niepełnosprawnościami, osób w wieku senioralnym oraz turystów. Projekt będzie realizowany pod kierunkiem prof. Anety Pawłowskiej, dr Magdaleny Górskiej i dra Adama Drozdowskiego (Instytut Historii Sztuki UŁ).
Co oferujemy?
- Możliwość rozwinięcia umiejętności i zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie realizacji projektów artystycznych oraz społecznych.
- Szansę na prezentację wyników swojej pracy podczas seminariów.
- Współpracę z doświadczonymi badaczami i studentami z różnych kierunków, co zapewnia interdyscyplinarność i różnorodność perspektyw.
Kogo szukamy?
- Osób studiujących na UŁ lub doktoryzujących się na naszej uczelni, które są zainteresowani tematyką miejską, kulturą i sztuką.
- Osób otwartych na współpracę międzynarodową i chętnych do uczestnictwa w projektach wspierających osoby z niepełnosprawnością.
Co zwiększa Wasze szanse na udział w projekcie?
- Doświadczenie w organizacji spacerów lub realizacji projektów fotograficznych bądź innych związanych ze sztukami wizualnym
- Umiejętności związane z obsługą aplikacji na Android i IOS.
- Wysoka średnia ocen.
Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić kartę zgłoszenia (dostępna online – przejdź do karty).
Proces rekrutacji obejmie trzy etapy, po których tutorzy kolegialnie podejmą ostateczną decyzję o wyborze uczestników. Ocenie zostanie poddane:
- Ocena nadesłanych zgłoszeń (CV i portfolio realizowanych do tej pory działań).
- Rozmowy z autorami wybranych zgłoszeń.
- Rozmowy potwierdzające komunikatywną znajomość języka obcego (zwłaszcza angielski, hiszpański, ukraiński).
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 03 marca 2025 r.
Jakie są dla Was korzyści z udziału w projekcie?
- Rozwinięcie umiejętności realizacji projektów międzynarodowych.
- Poświadczenie udziału w programie ze strony International Hub UŁ oraz projektu „Przyjazne miasto”.
- Możliwość zaliczenia praktyk studenckich.
- Promocja współpracy w ramach sojuszu UNIC.
- Możliwość zdobycia doświadczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych.
Dołącz do nas i stań się częścią innowacyjnego projektu, który nie tylko wzbogaci Twoje doświadczenie akademickie, lecz także przyczyni się do promocji miast partnerskich sojuszu UNIC. Nie przegap tej unikalnej okazji!
Partnerem projektu jest SWPS w Warszawie. Projekt pn. „Przyjazne miasto. Wsparcie samodzielności osób z dysfunkcją wzroku w zakresie wykorzystania sieci połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi z uwzględnieniem aplikacji dotyczącej informacji lokalizacyjnych oraz zabytków architektury miejscowej” realizowany przez Uniwersytet Łódzki w ramach konkursu pn. „Rzeczy są dla ludzi” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na podstawie umowy nr Rzeczy sa dla ludzi /0106/2020-00. Działanie korzysta z Funduszy Europejskich Dostępność Plus.