Celem kampanii „Legitna praca” jest:
- upowszechnianie wiedzy o przepisach prawa pracy dot. zatrudniania.
- kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy.
- informowanie o możliwościach skorzystania z pomocy merytorycznej udzielanej przez Państwową Inspekcję Pracy przy eliminowaniu nieprawidłowości w zatrudnieniu.
- tworzenie kultury bezpieczeństwa wśród młodych pracowników, poprzez kreowanie postaw i wartości związanych z eliminowaniem ryzyka zawodowego.
Szkolenia na EkSocu poprowadzą pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy - Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.
Wydarzenie adresowane jest do studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, niezależnie od reprezentowanego kierunku studiów czy dziedziny nauki. Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty.
Zapraszamy do zapisu na wybrane bądź na wszystkie szkolenia z poniżej oferty:
- g. 9:45-11:15: „Elementy prawa pracy i nowelizacje przepisów kodeksu pracy”, Prowadzące: Magdalena Popowicz, Agata Niedźwiecka-Zając, formularz zapisu.
- g. 11:30-13:00: „Mobbing w miejscu pracy”, Prowadząca: Marta Kwiatkowska, formularz zapisu.
- g. 13:15-14:45: „Procedury ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy na przykładzie wybranych wypadków”, Prowadzący: Artur Hennig, formularz zapisu.
Wszystkie szkolenia odbędą się w sali F012 (budynek F).
Programy szkoleń:
Szkolenie pt. „Elementy prawa pracy i nowelizacje przepisów kodeksu pracy”:
- Elementy prawa pracy omawiane na przykładach,
- Nowelizacja przepisów kodeksu pracy,
- Krótki test wiedzy z symbolicznymi nagrodami.
Szkolenie pt. „Mobbing w miejscu pracy”:
- Zapoznanie ze zjawiskiem mobbingu w aspekcie prawnym i psychologicznym,
- Zapoznanie z możliwościami radzenia sobie osoby poszkodowanej w sytuacji mobbbingu, w aspekcie prawnym i psychologicznym,
- Krótki test wiedzy z symbolicznymi nagrodami.
Szkolenie pt. „Procedury ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy na przykładzie wybranych wypadków”:
- Procedury postępowania powypadkowego,
- Wybrane przykłady wypadków przy pracy,
- Ćwiczenia warsztatowe na przykładzie wypadku przy pracy,
- Krótki test wiedzy z symbolicznymi nagrodami.
BIO Prowadzących:
Magdalena Popowicz - Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Aktualnie zatrudniona na stanowisku młodszego inspektora pracy. Specjalizuje się w obszarze prawnej ochrony pracy w edukacji. W Państwowej Inspekcji Pracy koordynuje kampanie informacyjno-edukacyjną „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa wśród młodzieży” oraz konkursy Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy” i „Bezpieczni od startu”.
Agata Niedźwiecka-Zając - Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jest również coachem biznesowym oraz trenerem biznesu. Aktualnie zatrudniona na stanowisku młodszego specjalisty, na co dzień zajmująca się zagadnieniami z zakresu prawa pracy.
Marta Kwiatkowska - Psychoterapeutka, od 20 lat prowadzi psychoterapię indywidualną, treningi grupowe oraz szkolenia z kompetencji miękkich. Aktualnie zatrudniona na stanowisku specjalisty w Państwowej Inspekcji Pracy, od wielu lat koordynuje program prewencyjny pt. ”Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy". W ramach programu prowadzi szkolenia dotyczące zagrożeń psychospołecznych w środowisku pracy, w tym mobbingu i dyskryminacji.
Artur Hennig - Absolwent Wydział Mechanicznego Instytutu Pojazdów i Ciągników Politechniki Łódzkiej. Aktualnie zatrudniony na stanowisku starszego inspektora pracy - specjalisty z zarządzania bezpieczeństwem pracy. Specjalizuje się w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W Państwowej Inspekcji Pracy koordynuje tematy prewencyjne „Efektywnie zarządzanie ryzykiem zawodowym” , ”Budowa - Stop wypadkom”.
Serdecznie zapraszamy J
Oferta dodana przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych (CSiPZ)