Podczas tego wyjątkowego tygodnia studenci zaplanowali wiele inspirujących i edukacyjnych spotkań, które zachęcają do refleksji nad rolą i istotą pracy socjalnej, ale i nie tylko.
Program Tygodnia Pracy Socjalnej
-
18.03, 11:30-13:30 Panel Dyskusyjny o Pozytywach Pracy Socjalnej, gdzie eksperci i praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat korzyści płynących z pracy socjalnej.
-
19.03, 15:00-18:00 Projekcja filmu "Nie Ma Nas w Domu", oglądając ten film, będziemy mogli lepiej zrozumieć istotę praw pracowniczych.
-
20.03, 13:15-14:45 Spotkanie dotyczące Pracy Socjalnej i Superwizji w różnych krajach, dzięki któremu dowiemy się więcej o różnicach i podobieństwach w praktykach socjalnych oraz systemach superwizji w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
-
21.03, 13:15-15:15 Warsztaty dotyczące Rozpoznawania Przemocy, które pomogą uczestnikom zrozumieć różne formy przemocy oraz jak je rozpoznawać i reagować.
-
21.03, 14:00-18:00 Żywa Biblioteka to spotkanie z osobami, które dzielą się swoimi historiami życia i doświadczeniami, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat różnorodności sytuacji życiowych.
-
22.03, 13:15-16:15 Seminarium dotyczące Migracji, gdzie skoncentrujemy się na wyzwaniach związanych z migracją i integracją społeczną.
Dodatkowo, przez cały tydzień prowadzona będzie zbiórka środków higienicznych dla osób potrzebujących, wspierając tym samym Dom prowadzony przez Stowarzyszenie św. Brata Alberta.
Zapraszamy także do udziału w konkursie na fotoesej "Oblicza Ubóstwa", który pozwoli spojrzeć na problem ubóstwa przez pryzmat fotografii i narracji wizualnej. Prace można przesyłać do 18.03 na adres mailowy: iwona.kudlinska@uni.lodz.pl.
Dołącz do Tygodnia Pracy Socjalnej, aby poszerzyć swoją wiedzę, zainspirować się i wziąć udział w budowaniu lepszej przyszłości dla naszej społeczności!
Szczegóły wszystkich wydarzeń można znaleźć na profilu facebook SKN Social Force.
Materiał: Zespół SKN Social Force
Redakcja: CRW Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ