Debata o kluczowych kompetencjach studentów i absolwentów wkraczających na rynek pracy - 28.03.23

Miejsce wydarzenia: POW 3/5, 90-255 Łódź
Czas: 28 marca 2023 (wtorek) 13:00 - 15:00

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ wraz z działającą przy nim Radą Biznesu serdecznie zapraszają studentów Wydziału do udziału w debacie o kluczowych kompetencjach oczekiwanych przez pracodawców. Debata odbędzie się 28 marca 2023 r. w godz. 13:00-15:00 w auli C101.

Debata o kompetencjach

Celem debaty jest stworzenie pola do dyskusji pomiędzy studentami a przedstawicielami biznesu, których potrzeby i wzajemne oczekiwania w zakresie kompetencji zawodowych mogą być różne. Debata pozwoli obu stronom wypracować listę kluczowych kompetencji. Wstęp wolny!

Dyskusję poprowadzą:

  • Łukasz Koprowski, Dyrektor, PwC, Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ,
  • Maciej Kokotek, Wiceprezes Zarządu, Łódzki Dom Biznesu.

W gronie Panelistów wystąpią przedstawiciele następujących przedsiębiorstw:

  • Milena Pelska-Biernacka, Senior Manager w Dziale Audytu, EY
  • Michał Zawisza, Prezes Zarządu, Partner Zarządzający, Long Term Management
  • Piotr Kałuża, Dyrektor Oddziału ds. Korporacyjnych, ING Bank Śląski
  • Norbert Pająk, Szef Rozwoju Biznesu Lotniczego w Klastrze NEE (North East Europe), DB Schenker

Program debaty:

  1. Dyskusja Panelistów  - próba wyłonienia 10 najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji,
  2. Q&A – seria pytań od studentów,
  3. Szybka ankieta nt. kompetencji wśród studentów uczestniczących w debacie,
  4. Omówienie wyników ankiety przez Panelistów,
  5. Podsumowanie debaty.


BIO Moderatorów dyskusji i Panelistów:

 

Piotr Kałuża

 

Piotr Kałuża – Od 22 lat pracuje w sektorze bankowym. Swoje doświadczenie zdobywałem w międzynarodowych instytucjach finansowych, a od 2007 roku jestem związany z ING Bankiem Śląskim. Obecnie pełnię funkcję Dyrektora Oddziału ds. Korporacyjnych. Jestem odpowiedzialny za rozwój banku w województwie łódzkim w sektorze zajmującym się firmami. Wspieram swoich współpracowników i pracowników w procesach budowania długoterminowych relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami. Podejmuje decyzje kredytowe związane z finasowaniem projektów inwestycyjnych i płynnościowych. Klientom proponujemy również rozwiązania z zakresu usług depozytowych, rynków finansowych, leasingu oraz faktoringu.  Pamiętam swój pierwszy wykład z ekonomii, na którym usłyszałem: „pieniądz nie myśli, pieniądz liczy”. I tak liczę do dziś. Jednak bank to nie tylko pieniądze, to przede wszystkim ludzie – odpowiedzialni za jakość obsługi, kompetentni, dotrzymujący obietnic, budujący atmosferę zespołu i cenieni za swój profesjonalizm.

Maciej KokotekMaciej Kokotek – politolog, absolwent WSMiP UŁ. Ukończone studia podyplomowe w Zakresie Socjologii Stosowanej w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Otwarty przewód doktorski na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Naukowo specjalizuje się w rozwoju przedsiębiorczości. Pierwszy Dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w Piotrkowie Tryb. W latach 2008-2016 r. tworzył od podstaw i kierował jako Dyrektor, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, wdrażając 3 mld zł z RPO WŁ na lata 2007-2013 i 2014-2020 dla firm, sektora nauki i samorządów. Mentor i członek jury w konkursie EkSoc StartUP realizowanym na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Ekspert oceny projektów w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Moderator metodyki Design Thinking. Jako Wiceprezes w Łódzkim Domu Biznesu m.in. doradza sektorowi MŚP w wypracowaniu optymalnych modeli biznesowych oraz ścieżek rozwoju i doborze źródeł finansowania pomysłów inwestycyjnych. Odpowiedzialny za koordynację procesu wyboru i realizację modeli biznesowych (w tym świadczenie usług rozwojowych) w dwóch projektach oferujących wsparcie publiczne ze źródeł RPO WŁ na lata 2014-2020 dla firm na początkowym etapie rozwoju. 

Łukasz KoprowskiŁukasz Koprowski – od 2000 r. związany jest z firmą doradczą PwC. W lata 2010-2012 pracował na stanowisku Głównego Księgowego i następnie Dyrektora Finansowego w jednej z kluczowych spółek należących do Grupy Kapitałowej mBanku. Od 2012 r. zarządza Biurem PwC w Łodzi. Od 2012 roku aktywnie działa w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Od roku akademickiego 2020/2021 jest jej Przewodniczącym. Jest ekspertem w zakresie badania sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, sporządzonych wg. polskich i zagranicznych przepisów, dot. spółek polskich jak również niemieckich (dwa lata pracował w PwC w Hanowerze). Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA) oraz certyfikat Audytora Wewnętrznego - Certified Internal Auditor (CIA). Łukasz Koprowski ukończył studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu. Prywatnie jest pasjonatem biegania, a jego największym marzeniem jest przebiegnięcie 6 największych Maratonów Świata. 

Norbert Pająk

 

Norbert Pająk - związany zawodowo z logistyką od 17 lat. Obecnie w roli Szefa Zespołu Rozwoju Biznesu Lotniczego DB Schenker w Klastrze NEE. Odpowiada za tworzenie planów strategicznych i realizację założeń budżetowych. W ramach obowiązków jest odpowiedzialny za monitorowanie trendów i kreowanie szans rynkowych na rynku lotniczym, a także wsparcie sprzedaży i budowanie rozwiązań dla partnerów biznesowych. Równolegle odpowiedzialny za kontakty handlowe i operacyjne z kluczowymi krajami w relacjach gospodarczych Polski i Klastra. Absolwent AWF na Kierunku Turystyka i Rekreacja w Krakowie i Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Zarządzania Finansowego na Uniwersytecie Łódzkim. 

 

 

Milena Pelska-BiernackaMilena Pelska-Biernacka jest związana z EY od 2011 roku, aktualnie jest senior managerem w biurze poznańskim. Swoją przygodę z audytem zaczynała jako praktykantka, kiedy łączyła pracę ze studiami. Zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz MSSF. Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA). W 2012 roku ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe przedsiębiorstw. Prywatnie jest pasjonatką wycieczek górskich, w szczególności lubi trekking w Tatrach. 

 

 

 

Michał ZawiszaMichał Zawisza – współtwórca LONG TERM MANAGEMENT Sp. z o.o. –  multi-family office o charakterze inwestycyjnym. Współzałożyciel Avallon Sp. z o.o. oraz partner – członek komitetów inwestycyjnych, w funduszach private equity AVALLON MBO FUND i AVALLON MBO FUND II. Przewodniczący i członek rad nadzorczych wielu spółek, w tym spółek giełdowych. Od 2007 roku przewodniczący rady nadzorczej Mangata Holding S.A. z zadaniem współtworzenia i realizacji długoterminowej strategii rozwoju akwizycyjnego holdingu. Absolwent Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania tej uczelni. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego, członek Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz Centrum Badania Inwestycji Kapitałowych UŁ. Ukończył również Państwową Szkołę Muzyczną II stp. w Łodzi na wydziale instrumentalnym, specjalność akordeonistyka.

 

 


Oferta dodana przez wydziałowe Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych (CSiPZ)

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: POW 3/5, 90-255 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 28 marca 2023 (wtorek) 13:00 - 15:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND