Obiecane Inspiracje - prof. Krzysztof T. Konecki

13 kwietnia 2023, o godz 18.30, zapraszamy do Obiecana Cafe na spotkanie z prof. Krzysztofem Koneckim w ramach cyklu Uniwersytetu Łódzkiego "Obiecane inspiracje". Spotkanie poprowadzi Agnieszka Janiszewska. "Obiecane inspiracje" to spotkania z przedstawicielami kultury, nauki i sztuki pod patronatem Rektor UŁ.

W czwartek (13 kwietnia) o godz. 18.30 zapraszamy do Obiecana Café na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Obiecane inspiracje”. Rozmówcą Agnieszki Janiszewskiej będzie prof. Krzysztof Konecki – badacz, który zajmuje się m.in. socjologią wizualną, kulturą organizacyjną i zarządzaniem międzykulturowym. Będzie m.in. o kreatywności w badaniach jakościowych i o tajnikach zawodu socjologa.

Podczas spotkania rozmówcy poruszą następujące wątki:

• Socjolog – tajniki zawodu
  • Jak się bada naukowo? O głównych metodach badawczych.
  • Policzyć vs. Porozmawiać, czyli sposoby badań zjawisk społecznych
  • Ograniczenia vs. kreatywność w badaniach jakościowych, czyli o tym, co nie musi się wykluczać
  • Co nowego w nauce...? Kontemplacja i medytacja a badania naukowe

Krzysztof T. Konecki – profesor zwyczajny i przewodniczący komisji UŁ ds. stopni naukowych w dyscyplinie nauki socjologiczne, pracownik Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego i kierownik Katedry Socjologii i Zarządzania UŁ. Zainteresowania obejmują socjologię jakościową, symboliczny interakcjonizm, teorię ugruntowaną, metodologię nauk społecznych, socjologię wizualną, komunikację i zarządzanie międzykulturowe, kulturę organizacyjną i zarządzanie oraz badania fenomenologiczne i kontemplatywne. Jest redaktorem naczelnym "Przeglądu Socjologii Jakościowej" i pełni aktualnie funkcję przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Ostatnio opublikowana książka nosi tytuł "The Meaning of Contemplation for Social Qualitative Research. Applications and Examples" (2022, London, NY: Routledge).

zaproszenie na spotkanie z profesorem Krzysztofem Koneckim