Certyfikat EMOS dla studentów kierunku Ekonometria i analityka danych (EKAD)

Sukces zespołu w składzie: dr hab. Alina Jędrzejczak, prof. UŁ (pełnomocnik Dziekana ds. programu EMOS), dr hab. Aleksandra Baszczyńska, mgr Aleksandra Kupis-Fijałkowska i dr Piotr Szczepocki​​​​​​​ z Katedry Metod Statystycznych. Wniosek złożony do Eurostatu w ramach projektu EMOS uzyskał akceptację Komitetu Europejskiego Systemu Statystycznego (European Statistical System Committee, ESSC).

Od roku akademickiego 2023/2024 studia magisterskie na kierunku Ekonometria i Analityka Danych (EKAD) umożliwiają studentom uzyskanie międzynarodowego tytułu European Master in Official Statistics (EMOS). EKAD jest jednym z trzech kierunków w Polsce, na których realizowana jest specjalna ścieżka kształcenia spełniająca restrykcyjne wymogi Eurostatu. Szczegółowe informacje dotyczące projektu EMOS dostępne są na stronie Komisji Europejskiej oraz na stronie Komisji Europejskiej  oraz na stronie GUS.